Мова дитини – 10 порад, як її розвинути

Розвиток мовних навичок Вашого малюка - дивовижний процес. За короткий проміжок часу малюк пізнає багато чого: від крику до вимови цілком зрозумілих слів.

Чи можете Ви зробити щось, щоб допомогти своїй дитині «опанувати мову»? Поза сумнівом, можете. Існують різні способи, які полегшать та прискорять процес розвитку мовних навичок Вашої дитини. Пам'ятайте, що всі наведені нижче поради є усього лише загальним описом. Діти реагують по-різному на ці способи. У деяких випадках Ви можете зовсім не побачити ефекту.

1. Поговоріть з Вашою дитиною. Малюки здатні сприймати мову задовго до того, як самі навчаться говорити. Розмова допоможе дитині познайомитися з різними словами. Говоріть повільно й зрозуміло, використовуючи короткі речення.

2. Вже у двохмісячному віці в Вашого малюка буде запас різних «агу» та інших звуків, які він буде використовувати для спілкування. Щоб сприяти спілкуванню малюка з Вами, слухайте його уважно, дивлячись йому прямо в очі.

3. Співайте пісні та читайте різні казки Вашому маляті. Чим більше Ви будете з ним розмовляти і слухати, тим швидше йтиме процес розвитку мовних навичок. Коли Ви читаєте, ставте запитання про те, що намальовано на картинці, представлених у книзі. Таким чином Ви зробите ваше спілкування більш інтерактивним.

4. Відповідайте на звуки малюка своїм голосом та словами. Частіше влаштовуйте діалоги з малюком. Коли він вимовить майже правильно одне або два слова, повторіть за ним.

5. Іноді малюк може втомитися від спілкування. Він може відвернутися від Вас або закрити обличчя руками. Коли це відбувається, не намагайтеся змушувати його продовжувати говорити з Вами.

6. Не варто тривалий час розмовляти з малям. Дайте дитині більше свободи, відповідаючи. Дозвольте йому закінчувати речення, не робіть це за нього.

7. Присвоюйте кожному предмету свою назву. Коли дитині стане цікаво, використовуйте це як можливість розширити її словниковий запас. Називайте тварин, дерева, кольори, предмети і т.д.

8. Повторення допомагає дитині вчитися. Повторюйте назви предметів, речення та дитячі віршики.

9. Грайте з дитиною в різні ігри, наприклад, у «ку-ку». Поки малюк не в змозі вимовляти справжні слова, він буде відповідати вам своїм дитячим лепетом.

10. Різні дослідження показали, що сторонній шум, наприклад: телевізор - може перешкодити дитині у розвитку її мовних навичок. Тому намагайтеся «ліквідувати» сторонній шум, щоб він не заважав дитині сприймати Вашу мову.

Кiлькiсть переглядiв: 629

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.