9 заповідей виховання дитини. Як виховувати дітей?

Як виховати дитину особистістю незалежною, непересічною, цілеспрямованою і просто цілісною? Виховання дитини - праця безперервна і дуже складна.

Всі батьки і педагоги знають, що дитина найкраще вчиться на чужому прикладі. І в першу чергу таким прикладом служать самі батьки. Тобто, якщо батько каже синові: «Мій руки перед їжею», а сам, приходячи з роботи, цього не робить, то, скільки б малюка не лаяли, у нього завжди буде підсвідоме прагнення чинити так, як батько. Виникає конфлікт у вихованні - невідповідність необхідного і дійсного. І це невідповідність буде народжувати нерозуміння і опір.

Звичайно ж, в кожній конкретній родині є свої уявлення про виховання дітей. Але цікаво подивитися, які практики виховання існують. Існують дев'ять заповідей виховання дитини з «Домашньої енциклопедії». Це досить цікаві думки, пропонуємо і вам звернути на них увагу.

Ось вони:

1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти. Або - як ти хочеш. Виховання має допомогти йому стати не тобою, а собою.

2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для нього робиш: ти дав йому життя, як він може віддячити тобі? Він дасть життя іншому, той - третьому: це незворотний закон вдячності.

3. В процесі виховання не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб, бо що посієш, те й зійде.

4. Не стався до його проблем зверхньо: тяжкість життя у кожного своя, і, будь упевнений, його важка не менше, ніж тобі твоя. А може і більше. Тому що у нього ще немає звички.

5. Не принижуй в процесі виховання.

6. Не муч себе, якщо не можеш чогось зробити для своєї дитини, муч, якщо можеш і не робиш.

7. Пам'ятай - для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все. Це найважливіший закон виховання!

8. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужому те, що не хотів би, щоб інші зробили твоєму.

9. Люби свою дитину будь-якою: неталановитою, невдахою, дорослою; спілкуючись з нею, радуйся, бо дитина - це свято, яке поки що з тобою.


Можна зробити з усього цього висновок: діти народжуються не тільки для того, щоб ми їх виховували, а й для того, щоб вони виховували нас. Для того щоб зробити свою дитину краще, гарному батькові доводиться стати краще самому. Це основний постулат виховання!

А на яких засадах грунтується виховання дитини у вашій родині?

Кiлькiсть переглядiв: 605

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.