Цікаві та корисні поради для батьків.

На сьогодні існує дуже багато цікавих інтернет-сервісів та додатків для вивчення української мови дитиною.

Наприклад,

Дитяча інтерактивна гра - Мишеняткова абетка

Перша інтерактивна мобільна українська абетка у безкоштовному доступі створена для вивчення українського алфавіту та правильного написання букв у формі гри на комп’ютері, на планшетах та телефонах Android та Аpple

Дитяча гра - Мишеняткова абетка - це весела гра, де малюки разом із батьками чи самостійно можуть захоплююче грати та спостерігати, як оживають веселі ігрові персонажі.

Гра абетка створена не лише з навчальною метою, а й для загального інтелектуального розвитку дитини. Адже у абетці дитина не тільки вивчатиме букви, а й познайомиться з різними предметами, які досі їй були не знайомі, довідається про те, які звуки видають різні живі та неживі істоти, що оточують її з народження.

Головний герой Мишеняткової абетки - це, звичайно, мишеня Круть, яке допомагає малюкам вивчати алфавіт. Дитя може подружитись з мишенятком та разом з ним гратись у веселі ігри різної складності.

Для наймолодших малюків є можливість вивчення абетки у формі найпростішої гри: вони допомагають мишеняті позбирати іграшки, які рухаються та видають різні кумедні звуки. Дитина може побачити букву, почути її назву і навіть доторкнутися до неї.

Наступним етапом вивчення абетки є розпізнавання вірної букви відносно іграшки. Ця гра розвиває у дитини зорову та асоціативну пам'ять, змушує замислитись, пригадати назву іграшки і зовнішній вигляд буквочки для її відгадки. На цьому рівні, як і на попередньому, забава відбувається за участі мишеняти і сповнена цікавих анімацій для ще більш захоплюючої гри.

На останньому рівні гри у Мишенятковій абетці діти зможуть складати із букв слова різними способами, від найлегшого до найскладнішого. Це спонукатиме не лише повторити вже вивчені букви, але й зібрати з них слова і, відповідно, швидше навчитися читати. Веселе мишеня Круть у цьому допоможе!

Також цікавим може виявитися вивчення мови у вигляді вправ, малюнків та навіть мультсеріалу "Лепетуни" розташованих у

проекті Мова-ДНК нації

«Мова – ДНК нації» – волонтерський освітній проект для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови. Метою проекту за словами його засновників є те, щоб в Україні було престижно знати декілька мов, а говорити українською.

Можна завітати на проект LEARNING.UA

Там батьки разом із дитиною знайдуть розділ "Завдання з української мови для малюків".

Даний рівень вчить дитину працювати з базовими поняттями мови. Учень осягає основи фонетики, вчиться диференціювати звуки, які кожного дня використовує під час спілкування. Процес вираження думок стає більш осмисленим, що допомагає дитині краще виражати себе, свої почуття та спілкуватися як з однолітками, так і з дорослими більш вільно. Разом з тим, окрім суто практичних навичок, цей рівень пропонуює дитині низку вправ, які дають базу для вивчення граматики, фонетики та розвитку лексики.

Вміння і бажання читати формується у дітей 3-4 років дуже індивідуально. Освітні стандарти також висувають лише орієнтовні поради для навчання дитини читанню. А рішення як і чому навчати дитину приймають саме батьки, орієнтуючись на індивідуальних особливості малюка. Тому в цьому розділі велику увагу приділено звуковому та візуальному супроводу завдань. Ті діти, що ще не читають, зможуть зрозуміти завдання з графічного оформлення, звукових елементів чи за допомогою батьків.

Наостанок, треба сказати що під час організації навчання дитини української мови можна виділити такі етапи:

Етап ознайомлення з мовою.

Цей етап добре здійснюється за допомогою казок, ігор, мультфільмів. Дитина не розуміє ще те, що в них розповідається, але сам процес прочитання або перегляду викликає у нього інтерес.

Етап збільшення словникового запасу.

Поступово навчайте дитину словами української мови. Використовувати для цього можна всі доступні засоби. Але, як показала практика, найкраще відбувається ознайомлення з назвами предметів побуту.

Етап читання українською мовою.

Переходити до цього етапу необхідно тільки коли у дитини вже буде певний запас слів, який дозволить йому прочитати найбільш прості тексти.

Під час занять з дитиною необхідно пам’ятати, що процес навчання може дати позитивні результати лише при виникненні у малюка інтересу до української мови. А це можливо тільки при використанні ігор, мультфільмів, пісень.

Кiлькiсть переглядiв: 1107

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.